EPSA120050UW-P5RP-SZ
CUI Inc.
型号:
EPSA120050UW-P5RP-SZ
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, TUVgs
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.35" L x 1.05" W x 1.82" H (59.8mm x 26.6mm x 46.1mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.139 lb (63.05 g)
Current - Output (Max) 500mA
Series EPSA (6W)
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 60.2" (1.53m)
Region Utilized North America
Efficiency Level V
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC