首页 / 铁氧体磁芯 / ER14.5/3/7-3C97-S
minImg
ER14.5/3/7-3C97-S
Ferroxcube
型号:
ER14.5/3/7-3C97-S
品牌:
Ferroxcube
封装:
ER 14.5 x 3 x 7
描述:
FERRITE CORE ER 3C97 2PC SET
用户指南
Effective Area (Ae) mm² 17.6
Tolerance ±25%
Material 3C97
Core Type ER
Product Status Active
Effective Length (le) mm 19
Supplier Device Package ER 14.5 x 3 x 7
Series -
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 333
Length 0.571" (14.50mm)
Gap Ungapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.268" (6.80mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 17.3
Width 0.116" (2.95mm)