ER1641-104KP
API Delevan Inc.
型号:
ER1641-104KP
描述:
FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.12Ohm Max
Series ER1641
Inductance 100 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10MHz