ER1641-203JM
API Delevan Inc.
型号:
ER1641-203JM
描述:
FIXED IND 20UH 290MA 960 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 960mOhm Max
Series ER1641
Inductance 20 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 41MHz