ER1641-362JM
API Delevan Inc.
型号:
ER1641-362JM
描述:
FIXED IND 3.6UH 450MA 400MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 44 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Series ER1641
Inductance 3.6 µH
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 75MHz