ERA-2AEB162X
Panasonic Electronic Components
型号:
ERA-2AEB162X
封装:
0402
描述:
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
库存 : 9382
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.6 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W