ERA-2APB682X
Panasonic Electronic Components
型号:
ERA-2APB682X
描述:
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
库存 : 4692
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 kOhms
Series ERA-2A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W