首页 / 通孔式电阻器 / ERC5013K500DKEK500
minImg
ERC5013K500DKEK500
Vishay Dale
型号:
ERC5013K500DKEK500
描述:
RES 13.5K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13.5 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W