首页 / 通孔式电阻器 / ERC5037R400BHEB500
minImg
ERC5037R400BHEB500
Vishay Dale
型号:
ERC5037R400BHEB500
描述:
RES 37.4 OHM 0.1% 1/10W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 37.4 Ohms
Series ERC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W