首页 / 通孔式电阻器 / ERC5041K200FHEA500
minImg
ERC5041K200FHEA500
Vishay Dale
型号:
ERC5041K200FHEA500
描述:
RES 41.2K OHM 1% 1/10W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 41.2 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W