首页 / 通孔式电阻器 / ERC551K6500DHEB600
minImg
ERC551K6500DHEB600
Vishay Dale
型号:
ERC551K6500DHEB600
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 1.65K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.65 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W