首页 / 通孔式电阻器 / ERC5529K100BHEK600
minImg
ERC5529K100BHEK600
Vishay Dale
型号:
ERC5529K100BHEK600
描述:
RES 29.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 29.1 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W