首页 / 通孔式电阻器 / ERC55312K00DHEB600
minImg
ERC55312K00DHEB600
Vishay Dale
型号:
ERC55312K00DHEB600
描述:
RES 312K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 312 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W