首页 / 通孔式电阻器 / ERC55499K00DEEK500
minImg
ERC55499K00DEEK500
Vishay Dale
型号:
ERC55499K00DEEK500
描述:
RES 499K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 499 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W