首页 / 通孔式电阻器 / ERC559K3100FHEB500
minImg
ERC559K3100FHEB500
Vishay Dale
型号:
ERC559K3100FHEB500
描述:
RES 9.31K OHM 1% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.31 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W