首页 / 通孔式电阻器 / ERC65137R00DHEK500
minImg
ERC65137R00DHEK500
Vishay Dale
型号:
ERC65137R00DHEK500
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 137 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 137 Ohms
Series ERC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W