首页 / 通孔式电阻器 / ERC65806K00FEEB500
minImg
ERC65806K00FEEB500
Vishay Dale
型号:
ERC65806K00FEEB500
描述:
RES 806K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 806 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W