首页 / 通孔式电阻器 / ERC7010K000BHEK500
minImg
ERC7010K000BHEK500
Vishay Dale
型号:
ERC7010K000BHEK500
描述:
RES 10K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W