ERD-S1TJ511V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERD-S1TJ511V
封装:
Axial
描述:
RES 510 OHM 5% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -150/ -350ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 Ohms
Series ERDS1
Power (Watts) 0.5W, 1/2W