首页 / 铝电解电容器 / ERHA501LGC123MGM0M
minImg
ERHA501LGC123MGM0M
Chemi-Con
型号:
ERHA501LGC123MGM0M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 12000UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.268" (210.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.634" (41.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 32.9 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series RHA
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 46.06 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF