首页 / 铝电解电容器 / ERHA501LGC182MCD0M
minImg
ERHA501LGC182MCD0M
Chemi-Con
型号:
ERHA501LGC182MCD0M
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.118" (130.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.882" (22.40mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 8.3 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 11.62 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1800 µF