首页 / 铝电解电容器 / ERHB5H1LGC392MFA5U
minImg
ERHB5H1LGC392MFA5U
Chemi-Con
型号:
ERHB5H1LGC392MFA5U
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 575V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.291" (109.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Voltage - Rated 575 V
Size / Dimension 3.504" Dia (89.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 9.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series RHB
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 12.74 A @ 3 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF