ERJ-12NF5101U
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-12NF5101U
描述:
RES 5.1K OHM 1% 3/4W 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 kOhms
Series ERJ-12N
Power (Watts) 0.75W, 3/4W