ERJ-1GEF1623C
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-1GEF1623C
描述:
RES SMD 162K OHM 1% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201
Resistance 162 kOhms
Series ERJ-1GE
Power (Watts) 0.05W, 1/20W