ERJ-2RHD7501X
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-2RHD7501X
描述:
RES 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 kOhms
Series ERJ-2RH
Power (Watts) 0.063W, 1/16W