Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-6ENF2054V
封装:
0805
批次:
-
描述:
RES SMD 2.05M OHM 1% 1/8W 0805
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.095
$0.095
10
$0.07695
$0.7695
50
$0.04123
$2.0615
100
$0.029545
$2.9545
500
$0.018297
$9.1485
1000
$0.012986
$12.986
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 2.05 MOhms |
| Series | ERJ-6EN |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ERJ-6 |