ERJ-8ENF4420V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-8ENF4420V
描述:
RES SMD 442 OHM 1% 1/4W 1206
库存 : 56969
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 442 Ohms
Series ERJ-8EN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W