ERJ-D2CJR056V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-D2CJR056V
封装:
0612
描述:
RES 0.056 OHM 1W 1206 WIDE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 56 mOhms
Series ERJ-D2
Power (Watts) 1W