ERJ-H3ED1622V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-H3ED1622V
封装:
0603
描述:
RES 16.2K OHM 0.5% 1/8W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series ERJ-H3E
Power (Watts) 0.125W, 1/8W