ERJ-HP6D1910V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-HP6D1910V
描述:
RES 191 OHM 0.5% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 191 Ohms
Series ERJ-HP6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W