ERJ-L03UF97MV
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-L03UF97MV
封装:
0603
描述:
RES 0.097 OHM 1% 1/5W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 97 mOhms
Series ERJ-L03
Power (Watts) 0.2W, 1/5W