ERJ-L12UF66MU
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-L12UF66MU
封装:
1812
描述:
RES 0.066 OHM 1% 1/2W 1812
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
Resistance 66 mOhms
Series ERJ-L12
Power (Watts) 0.5W, 1/2W