ERJ-L1DUF58MU
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-L1DUF58MU
封装:
2010
描述:
RES 0.058 OHM 1% 1/2W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 58 mOhms
Series ERJ-L1D
Power (Watts) 0.5W, 1/2W