ERJ-P08D1150V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-P08D1150V
封装:
1206
描述:
RES SMD 115 OHM 0.5% 2/3W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 115 Ohms
Series ERJ-P08
Power (Watts) 0.667W, 2/3W