ERJ-P6WJ241V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-P6WJ241V
描述:
RES SMD 240 OHM 5% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 Ohms
Series ERJ-P6W
Power (Watts) 0.5W, 1/2W