ERJ-PA3F4992V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-PA3F4992V
描述:
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/3W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series ERJ-PA3
Power (Watts) 0.333W, 1/3W