ERJ-PB3D3741V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-PB3D3741V
描述:
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/5W 0603
库存 : 4900
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.74 kOhms
Series ERJ-PB3
Power (Watts) 0.2W, 1/5W