ERJ-PB6D8872V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-PB6D8872V
封装:
0805
描述:
RES SMD 88.7K OHM 0.5% 1/4W 0805
库存 : 3377
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 88.7 kOhms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W