ERJ-PM8F2554V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-PM8F2554V
封装:
1206
描述:
RES 2.55M OHM 1% 0.66W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.55 MOhms
Series ERJ-PM8
Power (Watts) 0.667W, 2/3W