ERJ-S02D2150X
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-S02D2150X
封装:
0402
描述:
0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 21
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 215 Ohms
Series ERJ-S02
Power (Watts) 0.1W, 1/10W