ERJ-S03D62R0V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-S03D62R0V
封装:
0603
描述:
0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 62
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 Ohms
Series ERJ-S03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W