ERJ-U01F1050C
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-U01F1050C
封装:
0201
描述:
RES 105 OHM 1% 1/20W 0201 SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 105 Ohms
Series ERJ-U01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W