ERJ-U02F1583X
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-U02F1583X
封装:
0402
描述:
RES 158K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 158 kOhms
Series ERJ-U02
Power (Watts) 0.1W, 1/10W