ERJ-U08J182V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-U08J182V
封装:
1206
描述:
RES 1.8K OHM 5% 1/8W 1206 SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 kOhms
Series ERJ-U08
Power (Watts) 0.25W, 1/4W