ERJ-U6RD3601V
Panasonic Electronic Components
型号:
ERJ-U6RD3601V
封装:
0805
描述:
RES 3.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.6 kOhms
Series ERJ-U6R
Power (Watts) 0.125W, 1/8W