首页 / 通孔式电阻器 / ERL0511K000GKEK500
minImg
ERL0511K000GKEK500
Vishay Dale
型号:
ERL0511K000GKEK500
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 11K OHM 2% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W