首页 / 通孔式电阻器 / ERL0546R400FKEB500
minImg
ERL0546R400FKEB500
Vishay Dale
型号:
ERL0546R400FKEB500
描述:
RES 46.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 46.4 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W