首页 / 通孔式电阻器 / ERL07150K00GKEB500
minImg
ERL07150K00GKEB500
Vishay Dale
型号:
ERL07150K00GKEB500
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 150K OHM 2% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W