首页 / 通孔式电阻器 / ERL0728R000FKEB500
minImg
ERL0728R000FKEB500
Vishay Dale
型号:
ERL0728R000FKEB500
描述:
RES 28 OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 28 Ohms
Series ERL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W