首页 / 通孔式电阻器 / ERL20124K00FKEK500
minImg
ERL20124K00FKEK500
Vishay Dale
型号:
ERL20124K00FKEK500
描述:
RES 124K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 124 kOhms
Series ERL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W